
kedd, február 28, 2006
Boldogságos hivatás

hétfő, február 27, 2006
Föl, Aurórára!

vasárnap, február 26, 2006
Rugdalja tréfából

Ön szerint kiből lesz a jó szóvivő?

Fogalmam sincs, mert az mindig utólag derül ki. Mindenesetre tele van az ország kedves és kiváló szóvivőkkel. Feltéve persze, ha nem politikai szót kell vinni, hanem mondjuk a mentők, a tűzoltók, vagy a MÁV szavát kell messze kiáltani. Amilyen ravasz vagyok, ha politikus lennék, én bizony néma embert választanék. És – ha lehet – siketet is. Hogy ne csak ne tudjon válaszolni a hülye kérdésekre, de ne is értse őket. Így nem hibázhat.
szombat, február 25, 2006
Mekkoraság

A héten a legjobb - nem magánéleti - esemény az volt az életemben, hogy elmentem az Alexandrába egy Cselényi Béla estre. Ahol ráadásul Selmeczi György is mesélt, valamint előadta Béla néhány megdalosított versét. A beszélgetést
Másnap fölhívott KPJ. Aggódott, mert szerinte ijesztően lefogytam. Már mások is mondták. Akárhogy is nézem: már több mint huszonöt kiló tűnt el rólam. És ehhez még nyúzott az arcom is. Csakhogy ebben az a fura, hogy még mindig, mondjuk huszonöt kilóval vagyok több, mint ami egészséges lenne. De legalább tizenhárommal. Ez egészen pontosan annyit jelent, hogy meddig élek, és meddig egészségesen. Ha nem jön valami közbe. Szokott, de vegyük úgy, hogy nem jön. Félő persze, hogy hozzám tartozik a mekkoraság. Vagyis: ha egészséges méretet öltök, akkor az már nem én vagyok. Kata például kifejezetten aggódik emiatt. Mondta, hogy most már hagyjam abba. Mintha tennék érte valamit is. Persze attól fél, hogy valami belső féreg foga rág. Nem lepődnék meg, ha hamarosan elzavarna orvoshoz.
Ma nagyon jól ébredtünk - azt leszámítva, hogy Kata beteg, megfázott, de nagyon -, aztán elvittem dolgozni, aztán kijöttem Tahiba. Egész délelőtt takarítottam, pakoltam. Nemsokára lesz két teljesen üres szobám, amit majd meszelhetek, csiszolhatom a padlót. Rájuk fér. Aztán elmentem Milosért. Nagyon aranyos volt, mert éppen ébredés után értem oda. Elmentünk egy áruházba gumicsizmát venni, mert valahol elvesztettem a régit, amit nem is értek. De nem kaptunk. Viszont rájöttem, hogy nagyon veszedelmes bizonyos áruházakba járni, föltéve, hogy ott már vettem neki valami játékot, mert azonnal úgy érzi, hogy az jár neki. Aztán persze járt. Meg vettem két mesefilmet is, mert Katától kaptam egy DVD-lejátszót, ami hónapok óta hiányzott a háztartásból. Itthon öt perc alatt sikerült is beindítani. Milos beült egy sámlira a fűtőtest mellé, és onnan nézte az új toméjerryket. Mivel nem hoztam elemet a DVD távirányítójába, csak angolul mentek a filmek, de ez egyáltalán nem zavarta. Sőt még a szokásosnál is nagyobb figyelemmel volt. Néha kénytelen voltam odamenni hozzá, és megöleltem, annyira aranyos volt. Most az van, hogy holnap veszek ugyan elemet a távirányítóba, de megpróbálom rávenni, hogy a filmeket angol nyelven nézze, illetve hallgassa, mert például folyamatosan ismételgette az angol szavakat, sőt, kisebb mondatokat is. Azt hiszem, ez nyereség lenne. (Kikértem Kata tanácsát - aki angoltanárnő -, egyetértett. Saci például azért tanulta meg egy csomó tengeri állat nevét angolul, mert csak angolul volt meg a Nemo. Most olvastam, hogy Romániában a szülők erősen tiltakoznak a rajzfilmek szinkronizálása ellen. Alighanem igazuk lehet.)
szerda, február 22, 2006
Csapda
Ma nem mentem dolgozni, mert végre megvan az alkatrész a kazánomhoz, amit persze be kellett szerelni. Csak sajnos közben kiderült, hogy egy másik alkatrész, amiről úgy nézett ki, hogy kitart nyárig, most elengedte magát, és szépen jön belőle - egy repedésen - a víz. Vagyis: ezt is cserélni kell. Addig csak úgy lehet melegvíz, ha minden alkalommal kinyitok egy csapot, ha pedig nem vagyok Tahiban, akkor mindenképpen elzárom, mert bármikor tovább tágulhat a repedés, és akkor mindent elönthet a víz. Így megy ez. Eddig harmincezerben van a kazán, lesz az még hetven is. Ha tovább romlik, akkor jön az a pillanat, amikor elkezdek azon gondolkozni, nem érné-e meg inkább újat venni. Igenám, de akkor már ráköltöttem egy új kazán árának a felét, és elkezdem sajnálni a befektetett pénzt. Ez egy jóféle csapda.
kedd, február 21, 2006
Áder lelke
Milyen lelke és értékrendje lehet annak az Áder Jánosnak, aki most éppen azt reméli, hogy az ötvenhatos forradalom 50. évfordulóján nem olyan ember mond ünnepi beszédet, aki „benősült” az Apró-családba? A „konzervatív” Fidesz alelnöke, frakcióvezetője hétfőn este vallott erről lakossági fórumon, az Alsórákosi Polgári Kör vendégeként. Az, hogy ő ilyeneket beszél, nem szokatlan, de az már a hallgatóságát minősíti, hogy senki nem szólt neki: eddig talán nem kellene eltobzódni a választási küzdelem hevében. Mert ez méltatlan a „konzervatív” értékrendhez: bunkóság, tahóság, alsóság függetlenül attól, hogy melyik rákosi polgári kör előtt szónokol.
Nem tudom pontosan, miféle polgári értékekre adva éldegél Áder János, de az is lehetne - legalábbis az áljobboldali alakoskodásba bőven belefér, és meg is lenne hozzá a külleme -, hogy az úriemberség látszatát keltse. Használható lenne, hozzátéve persze, hogy a munkáspárti szavazók ne aggódjanak: ettől még lesz szövetség a Fidesz és a kommunisták között, hiszen egy munkás is lehet ám úriember! Nem magyarázom most el, hogy mi mindent nem mondhat egy úr, ha kiderül, kinek az anyjának a papája valaki, akit ő nem szeret. Nézzen utána, és pláne nézzen az egész jobboldal, mert ideje lenne valami tartást fölszedni. Ám az biztos, hogy a „benősül” kifejezést semmiképpen nem használhatja. Egyrészt azért, mert gusztustalan. Másrészt becsületsértő. Harmadrészt, de mégis legfőképpen: egy nőt aláz meg, egy szerelmet ken be valami gusztustalan nyállal. Ha Áder Jánosnak nincs ideje utána nézni, mi is lehet az az úriemberség, talán elég, ha az emberség fogalmát megismeri. De úgy is megközelíthetjük a dolgot, hogy férfi ilyet nem mond - hogy egy kicsit macsósítsuk a kérdést, hátha az használ, bejut az oly bronsonos arca mögé.
Jobb körökben, de még a gengszterek, sőt a rendőrök és a gengszterek között is van egy olyan alapszabály, hogy tilos egymás rokonságát tűz alá venni. Azt se magyarázom el, hogy miért alakult ez ki, hátha anélkül is megérti Áder János. Most erre mi lehet a válasz? Hogy vannak itt számosan, akiknek meg az nem hiányzik, hogy egy párttitkár fia forgassa a szemét az ötvenhatos megemlékezésen, és mellette csápoljon Kun Béla unokája, az új-régi ügynökmúltú miniszterek mellett… nem is folyatom, mert szégyenletes.
Csak arra akartam fölhívni Áder polgártárs figyelmét, hogy azért, mert Csurka már nem nagyon tényező, talán nem kellene ennyire a helyére törekedni, szellemének és lelkének majmolásával.
hétfő, február 20, 2006
Ezt is

Én is ott leszek, mert Béla a kedvenc költőm
vasárnap, február 19, 2006
Hatalmasat semmit


A héten még nagy esemény volt Milos farsangja, ahol darázsnak öltözött, én meg fényképeztem. Nagyon aranyos volt. Próbáltam képeket készíteni minden kicsi csoporttársáról, mert hogy az milyen jó lesz tíz-húsz-harminc-negyven év múlva. Meg persze az óvónőkről is, akik nagy igyekezettel próbálták versenyekre és mutatványokra bírni a gyerekeket. Ez többnyire sikerült is. Pláne az olyan gyerekekkel, mint Milos, akit inkább vissza kell fogni, mint bíztatni.
Szombaton Katával megint hatalmasat semmit tettünk. Mondhatni, ezt már tökéletességig visszük, és nagyon boldogságos dolog. Este fölkerekedtünk, hogy megnézzük és meghallgassuk a Kongresszusi Központban a japán Yamato dobosokat. (Ezt még karácsonyra kaptam Katától. Eltalálta, mit szeretnék.) Fantasztikus volt. Annak ellenére, hogy én a szabad dobolást kedvelem, vagyis azt, amit mi leányfalun csinálunk: valaki elkezdi, a többiek belépnek, aztán lesz belőle valami. A Yamato persze koreográfiát épített, és ez nem is lehet másként egy ilyen produkcióban, amiben legalább akkora szerepe van a színpadi látványnak, mint magának a dobolásnak. Tele van akrobatikus elemekkel, sőt: zenebohóc effektusokkal. Na de ki ne szeretné a zenebohócokat? Kicsit meglepett, hogy a zenekar – vagy társulat – fele nő. Már csak azért is, mert én tudom, hogy a dobolás milyen nehéz fizikai megterhelés – pláne gondolom, milyen lehet teli térbeli mozgással. Legjobban azokat irigyeltem, akik hatalmas odaikon – az nagy, testes dob – játszottak. Hihetetlen, miket hoztak ki belőle. Csodás este volt. (Ha legközelebb jönnek, nem árt, ha gyerekek is látják és hallják ezt az előadást, mert akkor talán rájönnek, hogy a japánok nem négyzet alakú hatalmas szemeket viselnek, és nem is annyira fehérek, mint amilyeneknek a hülye rajzfilmjeikben mutatják magukat. És a fölnőtteknek sem árt, ha megtudják, hogy nem annyira
Este elmentem Milosért, és Tahiba jöttünk. Egész este szemeteltem, ő meg nem értette meg, hogy reggel viszik el a kukát. Nem tudom, honnan van benne annyi energia, de még este kilenckor is focizni akart egy lufival. Aztán egy meséskönyvvel sikerült elaltatnom.
szombat, február 18, 2006
Ön kinek a szerverét látogatná meg?

Rogán Antal számítógépében szívesen kutakodnék - és nyilván nincs is ellene kifogása. Hátha találok valamit arról, hogy vajon miféle etikai írásokat olvasgatott az utóbbi négy évben, főleg azóta, hogy országgyűlési informatikai (és távközlési) bizottsági elnök lett. Hátha nyomát lelem annak, hogy tanulmányozta az ide vonatkozó magyar- és eus törvényeket is. Nem ártott volna. Vagy ha mégis, akkor hátha van ott egy személyes vallomás arról, hogy miképpen alakult ki benne az a cinizmus, amivel a szerverbetörési ügyről tudott nyilatkozni.
csütörtök, február 16, 2006
Az a baj
Egy vicc születése
- Leveszik az Operaház műsoráról A hattyúk tavát!
Újságot tartott a kezében, ezért úgy nézett ki, mintha abban olvasta volna. Vártuk, hogy mit fűz a hírhez.
kedd, február 14, 2006
Ha a szerelemből elég

Ma először a biztosítónál idegesítettem föl magam. De nem ám nagyon, én nem ugrabugrálok meg vibrálok olyankor, hanem látszólag nagyon nyugodt vagyok, csak nem bánnám, ha valamibe jól belerúghatnék. Néha átjárok a sportrovatba bútorokat rugdosni. Megértésre lelek.
Szóval az volt, hogy miután Katát elvittem dolgozni, gondoltam egyet és betértem a biztosítóhoz, hogy végre elintézzem a kátyú-ügyet. Fölvették a kárt, a kárszakértő pitiánerkedett – például azon, hogy mennyire volt kopott a sérült gumim -, de kiderült, hogy az egész csak arra volt jó, hogy a papírt átküldjem a közterületesekhez, akik majd egy hónap alatt elbírálják, hogy mi legyen, aztán visszamehetek a biztosítóhoz alkudozni. Ebben ugye nincs más érthetetlen, mint az, hogy a rendőrség a helyszínen igazolta a kár okát, nyilvánvaló, hogy ki a felelős, egy perc alatt ki lehet deríteni, mennyibe került ez nekem. Vagyis: az egészet szinte a helyszínen kifizethette volna a Közterület. Sebaj, megtehetik, hogy hónapokon át papírokat tologatnak. Kicsit dühös vagyok. Nem az összeg miatt, mert kibírom még két hónapig, hanem attól a mérhetetlen cinizmustól, ahogy a mi bunkócska államunk működik.
De egy másik biztosító még jobban földühített. Amikor egy hónapja megkaptam a szokásos csekkemet, volt benne egy másik is, amelyik valami nyolcszáz forintért azt ajánlotta, hogy ha autóbalesetben meghalok, a családom kap ötmillót, plusz akkor is, ha életben maradok, de eléggé nyomorék leszek. Most meg jött a másik levél, amelyben örömüket fejezték ki, hogy a „jubileumi” biztosításukat választottam, de hamar fizessek be 9075 forintot, mert amit eddig befizettem, az csak az első részlet volt. Különben március végén lejár az egész. Biztos meg tudják magyarázni, hogy az előző levélben benne volt, hogy az első csekken csak az első részletet fizettem be, ésatöbbi, de innen üzenem, hogy egyrészt menjenek a fenébe, de tényleg, másrészt jövőre már nem náluk fogom fizetni a kaszkót és a kötelezőt. És nem tartok igényt sem a szicíliai, sem a szentpétervári utazásra, sem az LCD-televízióra, amit sorsolnak, ha vérbalek maradok. Legyen határ a hülyítésben!Amúgy viszonylag jól ment a munka, azt leszámítva, hogy végül semmi se úgy lett, ahogy előre terveztem. Ami persze némi csúszással járt. Ez csak azért volt baj, mert siettem a könyvelőmhöz adóbevallásra. Végülis este ötre végeztem, és kifelé jövet, amikor a kocsimhoz mentem, megéreztem a tavaszt. Az is lehet, hogy túlélem a tavaszt.
vasárnap, február 12, 2006
Tekintettel rajongóinak
Elég nyomott hétvégénk volt. Vasárnapra virradó éjszaka a gyerekek szépen lefeküdtek. Furának is találtam, hogy Milos kizavart a szobából, azzal, hogy egyedül akar elaludni (mármint Sacival, aki fölötte alszik), aztán éjjel egykor fölkelt, kijött, hogy elveszett valami játéka, és amikor mondtam, hogy majd reggel megkeressük, sírni kezdett, és addig nem nyughatott, amíg nem mentem megkeresni. De annyira belehergelte magát, hogy alig bírtam elaltatni. Cserébe viszont Saci is fölkelt, többször is. Kata ácsorgott az ágya mellett, nem is tudom, mennyit, mire elaludt. Biztos a front jött, lett is reggel hózápor meg szél, úgy ébredtünk, mintha nem is aludtunk volna. Délelőtt elindultunk sétálni, hogy mégis legyenek valamit levegőn a gyerekek, de akkora szél volt, és olyan hideg, hogy mégiscsak autóba ültünk, és elmentünk cukrászdába. Utána találtunk egy szélvédett helyet, ahol egy kicsit futkoshattak a gyerekek. Kata ebédet készített, én megpróbáltam féken tartani a gyerekeket. (Milos gyakorlatilag minden lakásban úgy közlekedik, mintha állandóan a becsúszó szerelést gyakorolná: nekifut, aztán csúszik. Néha nekimegy ennek-annak. Ha szerencsénk van, nem nagyon üti meg magát. Még beszélyesebb, ha valami labdafélét is talál. Ma szerencsére csak egy lufi jutott neki. Az legalább a lakásra nem veszélyes. Figyeltem: negyed órán át a levegőben tartotta. Hihetetlen labdaérzéke van. Persze szinte minden érintésnél el is esik. Nem is értem, hogy nyoma sincs rajta ütődésnek.) Nagyot ebédeltünk. Én gyakorlatilag utána azonnal elpilledtem, de egyszercsak kinéztem az ablakon, és láttam, hogy vízszintesen esik a hó. Gyorsan elindultam Milossal Tahiba, nehogy jégen is meg hóban is csúszkáljunk. Attól tartottam, hogy a fűtés nem működik, de abban a szobában, ahol Milos alszik, jó idő lett. Máshol nem annyira. Cserébe nincs melegvíz. De azért nagyon jól elvoltunk. Milos megevett három rántott húst, meg ami még belefért. Néztük együtt a meséket, és főleg könyveket olvasgattunk. Mostanában egyre nagyobb igénye van erre. Ezen kívül még az országokat gyakoroltuk. Valamelyik nap tisztáztam vele, hogy mi az, hogy magyar. Meg Magyarország, meg magyarul beszélni. Persze ehhez más országokat, népeket meg nyelveket is föl kellett sorolnom. Azóta érdeklődik. Ezen kívül játszottunk a fényképezőgéppel. Egy kép se sikerült, de tekintettel Milos rajongóinak népes táborára, egyet azért ide teszek. Miután elaludt, észleltem, hogy a szobámban levő televíziónak bevégeztetett. Se kép, se hang. Jó dolog ez a hallatlan technikai fejlődés, de azért azt is észre kell venni, hogy nincs olyan hónap, amelyikben ne menne tönkre valami. Tartok tőle, hogy ez is egyfajta rabság. De még mekkora!Ez az, ami
Index
Li Cset 2003-ban nyolc év börtönre ítélték miután a neten az állami korrupciót kritizálta.
A Reporters Sans Frontiéres (RSF) először tavaly, egy újságíró bebörtönzése kapcsán vádolta besúgással a Yahoo-t, és követelte, hogy a cég hozza nyilvánosságra, hány személyről adott ki információkat a kínai hatóságoknak.
Szidtad a rendszert?
Si Taót tavaly áprilisban - állítólag a Yahoo közreműködésével - rendszerellenes online publikációért tíz év börtönre ítélték.
A Yahoo szóvivője Mary Osako leszögezte, hogy a vállalat "csak azt tette, ami törvény szerinti kötelessége volt".
"Nagyon vigyáztunk, hogy csak arról adjunk adatot, amiről kérnek - mondta a szóvivő az AFP-nek - A kínai kormányzatnak ugyanakkor nem kötelessége tájékoztatni a szolgáltatókat, hogy miért kér egy adott információt, és rendszerint nem is tájékoztat."
Az RSF szerint a Yahoo pontosan tudta, hogy nem bűnözőkről, hanem újságírókról és ellenzékiekről ad ki adatokat.
Ávósportálok
Kína szigorúan korlátozza az internethasználatot: minden politikai fenyegetést jelentő tartalmat blokkolnak, például a Tienanmen téri mészárlásra vagy ismert emigránsokra való utalásokat.
Mivel azonban Kína a világ második legnagyobb internetes piaca, a külföldi cégek az emberi jogi szervezetek nyomása ellenére is igyekeznek az országban üzletelni. A Microsoft, a Google, a Yahoo, és a Cisco egyaránt kemény kritikákat kapott, amiért együttműködik a kommunista hatóságokkal az internet cenzúrázásában.
A Google például nagy felháborodást keltett azzal, hogy közölte: kizárja a politikailag érzékeny témákat kínai keresőjéből, a Peking diktálta feltételeknek megfelelően.
szombat, február 11, 2006
Csak úgy
Az egész hét valahogy rohanással telt. Nagyon utálom a „rohanó életünk” formulát, de valahogy most tényleg rohangásztam. Rohanás alatt azt is értem, hogy időben el kell készülni, például az oldalammal a szerkesztőségben, mert mondjuk a gyereket úszni viszem. Ez csütörtökön volt. Én egy kicsit pánikbeteg vagyok az összetettebb feladatoktól. Milos úsztatása kifejezetten ilyennek tűnt. Mert ugye: oda kell érni időben az óvodába, aztán az uszodába, aztán ott úgy kell levetkőzni, hogy időben elkészüljünk, és semmit ne veszítsünk el, aztán együtt kell vele úszni, vigyázva is rá, meg segíteni is Józsi bácsit az oktatásban, aztán együtt kell szaunázni, ahol például megégetheti magát, aztán úgy kell megszárítani és fölöltöztetni, hogy ne fázzon meg. De végülis azt leszámítva, hogy Józsi bácsi néha kiröhögött, mert túlságosan féltettem Milost, minden rendben volt.
Katánál aludtunk, aztán péntek reggel elindultunk északnak. Megálltunk Szentendrén, Wandánál. Megbeszéltünk, hogy ameddig a gázszerelők nálam lesznek, vigyáz Milosra. De közben kiderült, hogy neki meg jelmezt kell szerezni Ede délutáni farsangi maszkabáljára. Rátelefonáltam a szerelőre, hogy ha lehet, jöjjön korábban, mert nem akarom a gyerekkel várni a hidegben. Kedves ember volt, jött is. Nem tudta megjavítani a fűtést, mert hiányzott egy alkatrész - tönkrement a kazángyár, rendelni kell. Különféle trükkökkel a nagy hideget a lakás bizonyos részein sikerült megszüntetni, ám nincs melegvíz. És a kazán csupaszon áll, ami meg azért rossz, mert tele van szigeteletlen kétszázhúsz voltos csatlakozással, ami zavarba ejtő dolgokat produkálhat például vízcsöppenés esetén. Mindegy, ez is valami.
Rohantam vissza Milosért, de már csak az egyik áruházban tudtam átvenni Wandáéktól. Mindjárt ott is maradtunk vásárolgatni. Most csodásan viselkedett, mert abban reménykedett, hogy kap még egy lendkerekes harci bogarat a másik kettő mellé. Úgy is lett.
Szóval utálom egy a „rohanó életünket”, mert nem igaz. Vagyis biztosan igaz, ha egyszer úgy érezzünk, de az semmiképpen nem igaz, hogy erről a külvilág, vagy a társadalom tehet. Igenis meg lehet állni hosszú pillanatokra. Beszélgetni, játszani, szeretni, ölelkezni, vagy csak úgy, magunkba nézegetni.
Megjelent két versem az Irodalmi Jelenben
Hinta
(András öcsémnek)
Ha egy hintával az égbe
lehetne szökni,
milyen egyszerű lenne.
Terv nélkül, csak úgy
fölülni, aztán előre a lábat,
aztán hátra,
és megint előre,
és megint hátra,
míg a ház ereszében meglátom
a nyár hulladékát,
a barnuló avart, a tündöklő mohát,
az őszidő jószagú mocskát.
És még egy, és még egy,
és még egyszer előre a lábat,
aztán hátra, és még egyszer,
megint előre,
és szinte nem is érzem,
amikor elengedem
a láncot
amin lógok,
mint valami kínra kötött
undok kutya,
és elrepülök a ház fölött.
A postás meg fölnéz, és rám köszön.
Aztán attól tart, hogy megint sokat ivott.
Én meg délre szállok
röhögve, sikoltva, örökre.
041202
Pilóta
(Ákos öcsémnek)
Lementem a partra, bele a csöndbe.
Szél nem volt, a víz inkább csak lengett,
fodor vagy csöpp csobbanás a partot nem verte,
a nádasban elbújt a suhogás.
Távol, nagyon távol, ott, ahol az ég és a víz
állítólag összeér, csak egy fénylő csík feküdt,
mint egy hosszú, egyenesre húzott
kígyó szelleme, és semmi más.
Bár hűvös volt, a Nap sütött,
és én hálát adtam az Úrnak, mert már tudom,
nincs jobb tétemény, mint egy jó nagy köteg fény
december elején. Magányos voltam, de csak azért,
mert jól esett, és így akartam. És éppen akkor,
amikor arra gondoltam, miért is ne lépnék a vízre,
és miért ne mennék sétálni egyet a fényhídon,
egyszercsak egy röpülő szállt felém.
Pici gép volt, vagyis csak sárkány, propellerrel a fenekén,
és csak jött, jött, zúgva, de a hangja is jól esett,
nem zavart, majdnem olyan volt,
mint a csöndön valami kis ékezet.
Amikor fölém ért, láttam, hogy a pilóta integet,
én meg visszahadonásztam, önfeledt nevetve,
és ez elég volt ahhoz, hogy ne menjen tovább,
hanem inkább körökbe kezdett,
a fejemre írva egy hatalmas glóriát.
Kicsi kukkeremmel néztem az arcát, nevetett,
és megint intett, kétszer, ötször, tízszer,
aztán indult délnek, a nádas felett.
Bár sose derül ki, hogy ki volt, jó lett a napunk,
és megtudtam végre, mire jó az ember röpte:
integetni lehet odaföntről!
A többi áldás meg csak ráadás.
041204 Balatonkenese
Fodor Ákos: ECCE HOMO
mulatságos. De ahogy
félnek: megrémít.
Népszerű bejegyzések
-
Barátainak egy csoportja 2016. január 14-én a Spinoza Színházban emlékezett meg Andrassew Iván halálának első évfordulójáról. (Az estről p...
-
Az a kép, amit tegnap tett ide a kisfiam (a Facebookra), közvetlenül a gammázás előtt készült. Ez meg utána. Azt hiszem mindkettőn valami...
-
Nem is tudom hány levelet, hány kérdést kaptam Bakács ügyében. Hogy lopott egy áruházból. Szalámit. Mert éhes volt. És hogy mit szólok. Ugye...
-
"Felháborodott az MSZP, hogy a párt lapjának tekintett Népszava megállapodott a Fidesz-közeli cégként elkönyvelt Közgép Zrt.-vel, és le...
-
Nincs ám kedvem ahhoz, amit most megteszek, mert teljességgel lehetetlen dologra vállalkozom: Fábry Sándort bármiről meggyőzni. Nagy szomorú...
-
Csak azért írok most ide, mert figyelem az agydaganatomat. Hogy egyáltalán meddig vagyok képes gondolkodni. Leírni szavakat. Az egyik jel ép...
-
Az Élet Menete napján ezt a levelet kaptam Tóth György Károlytól. Fölhívom Szíjjártó Péter miniszterelnöki szóvivő figyelmét a következő mon...
-
Minden jel arra mutat, hogy néhány óra múlva megműtenek. Ilyenkor a legderűlátóbb ember is köteles számolni azzal, hogy a véletlenek szerenc...
-
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Médiatanács Szalai Annamária Elnökasszony Magyar Köztársaság Tisztelt Elnökasszony! Tekintettel ...


